- Home
- Externe
- (08.10.2022, 15:46)
- Iulian Moşneagu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Germania crede că NATO trebuie să facă mai mult pentru a proteja statele membre: Nu putem şti cât de departe pot merge iluziile lui Putin
NATO trebuie să facă mai mult pentru securitatea comună şi pentru a se proteja împotriva potenţialelor acte de agresiune ale Rusiei şi ale preşedintelui Vladimir Putin, a declarat sâmbătă ministrul german al apărării, Christine Lambrecht.
1031 afișări

"Adevărul este că noi, NATO, trebuie să facem mai mult pentru securitatea noastră comună, deoarece nu putem şti cât de departe pot merge iluziile de grandoare ale lui Putin", a declarat Lambrecht în timp ce vizita trupele germane desfăşurate în Lituania.
"Am auzit ameninţările Rusiei la adresa Lituaniei, care aplica sancţiuni europene la graniţa cu Kaliningrad. Acestea nu sunt nici pe departe primele ameninţări şi trebuie să le luăm în serios şi să fim pregătiţi", a spus ea, potrivit Reuters.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Gerard Piqué rupe tăcerea. Ce spune fostul fotbalist despre impactul divorțului asupra celor doi copii
-
Se dă ora! Vom dormi cu o oră mai puţin. Detalii despre schimbarea orei 2023
-
Primele semne ale bolii Alzheimer pot apărea în globul ocular - studiu
-
Oficialii ONU au constatat atrocităţi comise de forţele militare ucrainene şi ruse
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe