- Home
- Social
- BUCUREŞTI, (18.03.2020, 15:07)
- Andrei Bujoacă
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Bărbatul care a venit cu avionul din Madrid deşi era infectat cu COVID-19 are dosar penal
- Bărbatul care a venit din Spania cu avionul şi care era confirmat oficial cu infecţia cu noul coronavirus are deschis un dosar penal
- Procurorii de la Buftea fac cercetări pentru infracţiunea de zădărnicirea combaterii bolilor
- Până acum, 41 de dosare penale au fost deschise persoanelor care nu au respectat condiţiile izolării sau ale carantinei impuse în contextul epidemiei de coronavirus
1121 afișări

Bărbatul care a venit cu avionul din Madrid deşi era infectat cu COVID-19 are dosar penal
Bărbatul care a venit cu avionul din Madrid deşi era infectat cu COVID-19 are dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor.
Procurorii de la parchetul Buftea fac verificări în acest dosar în care bărbatul a călătorit cu avionul alături de alţi 60 de pasageri deşi autorităţile din Spania au confirmat în cazul său infectarea cu noul coronavirus.
Bărbatul avea chiar şi un certificat medical eliberat de autorităţile medicale din Spania care atesta infecţia cu COVID-19 şi care îl obliga să rămână în carantină în acea ţară.
ULTIMELE ȘTIRI
-
GALERIE FOTO. După Los Angeles, Raisa Ambros își va expune lucrările la o galerie din New York
-
Războiul din Ucraina, ziua 171. Atac asupra oraşului Krematorsk / Tranzitul de petrol rusesc prin Ucraina revine la normal / Rusia intră în recesiune, dar ameninţă SUA că declararea sa ca "stat ce sponsorizează terorismul" este un punct fără întoarcere / Două nave cu cereale au plecat spre Turcia
-
A început meciul Simona Halep - Jessica Pegula, în semifinale la Toronto. Simo a depăşit 40.000.000 de dolari din tenis şi poate reveni în Top 10
-
Cod galben de inundaţii în sud-vestul ţării. Avertizarea, valabilă pentru sâmbătă
La nivel naţional, alte 41 de dosare penale au fost deschise persoanelor care nu au respectat condiţiile izolării la domiciliu sau ale carantinei.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.





ULTIMA ORǍ
vezi mai multe