Prima pagină » Social » Caz suspect în Alba: Pistol furat de la un paznic de vânătoare din Munţii Apuseni

Caz suspect în Alba: Pistol furat de la un paznic de vânătoare din Munţii Apuseni

Poliţiştii din judeţul Alba caută autorul unui furt, după ce paznicul de vânătoare din satul Segagea, comuna Poşaga, a sesizat, duminică, faptul că i-a dispărut un pistol din locuinţă, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Caz suspect în Alba: Pistol furat de la un paznic de vânătoare din Munţii Apuseni
Ioana Sfârlea
26 mai 2019, 13:07, Social

Un paznic de vânătoare din comuna Poşaga, judeţul Alba, a sesizat, duminică dimineaţa, la Poliţie, dispariţia unui pistol din casă.

Din primele cercetări, s-a stabilit că arma nu era închisă într-un spaţiu special, aşa cum prevede legea.

„Ne-a sesizat în această dimineaţă paznicul de vânătoare din comuna Poşaga că i-a dispărut pistolul. Se pare că acesta nu era păstrat corespunzător, în dulăpiorul special”, a declarat Luminiţa Prodan, purtătorul de cuvânt al IPJ Alba.

Poliţiştii continuă ancheta pentru identificarea autorului furtului, iar paznicul este cercetat pentru nerespectarea regimului armelor şi muniţiilor

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da