- Home
- Social
- (31.03.2023, 23:45)
- Alexandru Gologan
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Dan Barna, acroşat de o maşină când se deplasa pe trotinetă. Cum s-a produs accidentul
Vicepreşedintele USR, Dan Barna, a anunţat prin intermediul paginii sale de Facebook că a fost implicat într-un accident rutier uşor.
982 afișări

Sursa foto: MediafaxFoto
La data de 31 martie a.c., în jurul orei 19:10, poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti - Brigada Rutieră, aflaţi în exercitarea atribuţiilor de serviciu, în zona Bd-ului Ion Mihalache, au observat că o persoana de sex bărbătesc care traversa drumul public pe o trotinetă electrică, la intersecţia cu str. Arh. Ion Mincu ar fi fost acroşată de un autovehicul aflat în mişcare.
În acest context, poliţiştii rutieri au identificat persoanele implicate în eveniment, iar persoana care se deplasa cu trotineta electrică a negat că ar fi suferit vătămări, refuzând totodată transportul la spital. Atât conducătorul autovehicului, cât şi conducătorul trotinetei electrice au fost îndrumaţi conform prevederilor legale.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Joe Biden, gafă de proporții la întâlnirea de la Casa Albă cu Rishi Sunak. Cum i s-a adresat premierului britanic
-
Grevă. Profesorii din nou în stradă. Mii de profesori protestează în Capitală şi în ţară
-
Donald Trump, pus sub acuzare în dosarul documentelor clasificate / Este a doua punere sub acuzare a lui Trump şi prima sub acuzare federală a unui fost preşedinte
-
Războiul din Ucraina, ziua 106, anul 2. Mult aşteptata contraofensivă a Ucrainei este în defăşurare / Primele informaţii despre obiectivele ofensivei / Lupte grele în Bakhmut, Doneţk şi Zaporizhzhia
Ulterior, în jurul orei 20:55, Brigada Rutieră a fost sesizată de Spitalul Floreasca, despre faptul că, la aceasta unitate sanitară s-a prezentat o persoană care a afirmat că în jurului orei 19:10, a fost implicată într-un accident rutier, în urma căruia a suferit vătămări corporale, acordându-i-se îngrijiri medicale.
La spital, precum şi la faţa locului, s-au deplasat poliţişti din cadrul Brigăzii Rutiere, în vederea efectuării cercetărilor şi pentru a stabili condiţiile şi împrejurările în care s-a produs accidentul de circulaţie.
În cauză a fost deschis dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă, aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.
Vicepreşedintele Uniunii Salvaţi România, Dan Barna a confirmat faptul că a suferit un accident uşor prin intermediul paginii sale de Facebook, unde a făcut mai multe precizări.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe