- Home
- Social
- (06.09.2020, 10:04)
- Luiza Paraschiv
- Home
- Video
- Politic
- Vești bune
- Economic
- Social
- Externe
- Revolutions
- Marius Tucă Show
- Gândurile lui Cristoiu
- Coronavirus
- Facem România bine
Doctori mai sexi şi zâmbitori. La Craiova, a fost prezentată o colecţie de uniforme medicale vesele şi adaptate pandemiei
- La Craiova, a fost prezentată o colecţie de uniforme medicale vesele şi adaptate pandemiei
- Modelele au defilat pe podium în costume medicale, după ce au dezbrăcat cea mai nouă colecţie haute couture a lui Botezatu
- O uniformă medicală costă peste 250 de lei
1102 afişări

Medicii nu te mai întâmpină în uniformele albe care-ţi dau fiori reci. De acum, vor purta costume în culori vesele şi chiar cu dovleci, pisicuţe sau văcuţe imprimate pe bluze. Dacă ajungi cumva în zona covid, uniformele sexi vor fi, însă acoperite de echipamentul de protecţie binecunoscut deja.
Noile uniforme medicale au fost prezentate la Craiova, în timpul unei prezentări de modă la care au participat şi mai mulţi medici. Mihaela Popescu este unul dintre ei. Pentru că nu prea are când să poarte alte haine, vrea o uniformă care să atragă privirile pacienţilor.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Studiu îngrijorător: Pacienții vindecați de COVID se întorc în spital cu alte boli, iar unul din opt moare
-
Termoenergetica: mai multe blocuri din 5 sectoare, fără apă caldă şi căldură din cauza unor avarii. LISTA străzilor afectate
-
Ce efecte majore are COVID-19 asupra inimii pacienţilor şi ce investigaţii sunt necesare
-
Coronavirus în ţară 18 ianuarie. Capitala, pe primul loc la numărul de cazuri noi. Trei judeţe, pe lista verde, cu puţine cazuri COVID-19
Dana este profesor, dar uniformele medicale i-au atras atenţia şi...chiar invidia. Ar vrea ca şi dascălii să aibă asemenea uniforme. Între timp, speră ca medicii şi asistenţii să fie mai binevoitori în noile costume.
“ Este pentru prima dată la un festival de modă, prezentă o colecţie de echipamente medicale, uniforme medicale. Ele sunt fabricate din diferite ţesături. Unele ţesături sunt foarte rezistente, cu fibră de cocos.Foarte rezistente la transpiraţie, la lucru intens, ceea ce-i ajută pe medici în perioada asta.”, spune Diana Vîlnoiu, directorul comercial al unei firme de produse medicale.
“ Beneficiem de o colecţie medicală care să ne dea plăcere să o purtăm, să ne dea confort şi nouă, şi pacientului bucuria că medicul este unul frumos.”, a declarat Mihaela Popescu – medic.
“ În momentul în care modelele au defilat, mă gândeam, împreună cu care sunt în seara asta, ce frumos e când medicii ştiu să zâmbească şi cred că ar înveseli pacienţii cu culorile pe care le-ar vedea îmbrăcate.”, a declarat Dana Cotfasă – spectator.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!


Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.





ULTIMA ORǍ
vezi mai multe