Potrivit ISU Timiş, un microbuz în care se aflau opt persoane care se întorceau din Austria s-a răsturnat la intrarea în Sânnicolau Mare.
În urma impactului, şase persoane – patru femei şi doi bărbaţi – au fost rănite şi transportate la spital.
La locul intervenţiei s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanţă SMURD, un ofiţer şi 9 subofiţeri din cadrul Staţiei de Pompieri Sânnicolau Mare şi 3 ambulanţe SAJ.
La rândul său, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Timiş, Ionuţ Sârbu, a declarat că şoferul microbuzului nu a adaptat viteza într-o curbă şi, din cauza carosabilului umed, a derapat şi s-a răsturnat într-un şanţ.
”În microbuz se aflau şase pasageri şi doi şoferi. Poliţiştii fac cercetări”, a declarat Ionuţ Sârbu.

Citeşte şi: Fostul colonel SRI Daniel Dragomir a lăsat Comisiei SRI o listă cu 65 persoane ce ar trebui audiate pentru a-i proba spusele
Citeşte şi: Temperaturile scad în toată ţara. Începând de vineri, maximele nu vor depăşi 20-23 de grade Celsius. Unde va fi cel mai frig