- Home
- Social
- SFÂNTU GHEORGHE, (07.01.2014, 14:11)
- Adina Oşan , Kiss Edit
Un bărbat a sunat la 112 şi le-a cerut poliţiştilor să îi cumpere votcă
Un bărbat din Sfântu Gheorghe a sunat la 112 pentru a cere ajutor, spunând că este bolnav şi că nu poate coborî din pat, iar ferestrele locuinţei sunt deschise, dar când poliţiştii au ajuns acolo bărbatul, care era beat, le-a cerut să îi cumpere o sticlă de votcă.

Un bărbat a sunat la 112 şi le-a cerut poliţiştilor să îi cumpere votcă (Imagine: Arhiva Mediafax Foto / AFP)
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Judeţene Covasna, Nicoleta Marin, bărbatul din Sfântu Gheorghe a apelat numărul unic de urgenţă pentru a solicita sprijin, spunând că este bolnav şi că nu poate coborî din pat, iar ferestrele locuinţei sunt deschise şi îi este frig.
Poliţiştii care au ajuns la locuinţa bărbatului l-au găsit pe acesta beat, el cerându-le oamenilor legii să îi cumpere o sticlă de votcă.
Poliţiştii l-au sancţionat pe bărbat pentru apelarea nejustificată a numărului de urgenţă, a precizat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Covasna.
ULTIMELE ȘTIRI
-
FT: Statele Unite exercită presiuni asupra României în cazul fraţilor Tate, susţinători ai preşedintelui Donald Trump
-
România sub coduri de vreme rea. ANM a emis noi avertizări: ninsori în sud, ger în nord
-
Zelenski va merge în Arabia Saudită, dar nu are de gând să se întâlnească cu oficialii ruşi-sursă
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




ULTIMA ORǍ
vezi mai multe