• Universitatea Cluj a învins-o pe Dinamo Bucureşti în prima manşă a barajului de menţinere în Liga 1.
  • Şepcile roşii au câştigat cu scorul de 2-0 pe Cluj Arena.
  • Returul are loc pe 28 mai, în Ştefan cel Mare, la ora 20:30.
2470 afișări
Imaginea articolului Dinamo trebuie să facă o minune în returul barajului de menţinere în Liga 1. U Cluj a învins-o cu scorul de 2-0

Dinamo este cu un picior în "Groapă" după ce a fost învinsă în turul barajului de menţinere/promovare în Liga 1 de către U Cluj.

Clujenii au dominat prima repriză şi au înscris în minutul 14, marcatorul fiind Martin Remacle.

Dinamoviştii s-au întors mai motivaţi de la vestiare şi au avut mai multe ocazii de gol, inclusiv două bare.

În minutul 72 Ely Fernandes de la U Cluj a intrat tare şi a primit al doilea cartonaş galben, lăsându-şi echipa în zece oameni. Dar chiar şi cu un om în avantaj, Dinamo nu a reuşit să găsească spaţiul porţii.

În minutul 83 Alexandru Boiciuc a înscris pe contraatac şi a stabilit scorul meciului.

Peste 15.000 de suporteri au fost prezenţi la meci, cele două echipe având galeriile înfrăţite.