FC Braşov a învins Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1

Echipa FC Braşov a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), meciul susţinut în compania formaţiei Pandurii Târgu Jiu, contând pentru etapa a IV-a a Ligii I.

17 afișări
Imaginea articolului FC Braşov a învins Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1

Antrenorul FC Brașov, Răzvan Lucescu (Imagine: Mediafax Foto)

Pentru FC Braşov au marcat Ilyeş '35 şi Sburlea '66.

Pandurii a înscris prin Păcurar '3.

Alexandru Păcurar a deschis scorul pentru Pandurii în minutul 3, după o centrare de la Alexandru Piţurcă.

Căpitanul braşovenilor, Robert Ilyeş, a restabilit egalitatea în minutul 35, cu o lovitură liberă de la circa 17 metri.

FC Braşov a intrat în avantaj în minutul 66, când Sabrin Sburlea a marcat primul său gol în Liga I, cu un şut de la aproape 18 metri.

FC Braşov: 16. Stelea - 2. Rui Duarte, 23. N.Constantin, 15. Oros, 3. Ezequias - 14. Roman, 27. Măldărăşanu (6. Paulo Adriano '30), 10. Ilyeş, 7. C.Munteanu - 11. Zaharia (21. Sburlea '46), 9. Hadnagy (24. Surdu '68). Antrenor: Răzvan Lucescu.

Pandurii: 80. Mingote - 14. Popete, 3. Rus, 4. Chibulcutean, 16. Rusu (6. Cardoso) - 8. Nalaţi (24. Murgan '56), 5. Păcurar, 21. Fl. Stângă, 30. I. Iordache - 9. Tilincă (10. Vasilache '65), 28. Piţurcă. Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Hadnagy '25, Zaharia '47, Ilyes '50, Roman '77 / Rusu '32, Păcurar '33, Stângă '46, Cardoso '59, Rus '61

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Laurenţiu Danşa (central) - Daniel Demetrescu, Adrian Ghinguleac (asistenţi) - Mihai Prodan (rezervă).

Observatori au fost Alexandru Popescu şi Dragoş Crăciun.