FC Braşov - Universitatea Cluj, scor 3-1, în Liga I

Formaţia FC Braşov a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a II-a a Ligii I.

14 afișări
Imaginea articolului FC Braşov - Universitatea Cluj, scor 3-1, în Liga I

FC Braşov - Universitatea Cluj, scor 3-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Ilyeş '29, Cr. Ionescu '60 şi Chipciu '71 pentru FC Braşov, respectiv Claudiu Niculescu '45+1 pentru Universitatea Cluj.

Ilyeş a înscris în minutul 29, reluând în poartă după o lovitură liberă executată de Chipciu.

Echipa oaspete a egalat, în minutul 45+1, prin Claudiu Niculescu, care a trimis mingea în poartă din lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.

Cristian Ionescu a înscris al doilea gol al echipei gazdă, în minutul 60, cu un şut de pe partea stângă de la 35 de metri.

În minutul 71, Chipciu a marcat golul de 3-1, cu un şut din careu, după o pasă de la Hadnagy.

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 15. Oros, 21. A. Rusu, 12. Cr. Ionescu - 18. Cristescu, 10. Ilyeş, 26. Williams, 7. Chipciu (8. Mateiu '85) - 23. V. Badea (27. Năstăsie '63), 9. Hadnagy (11. Martinovici '78). Antrenor: Daniel Isăilă.

Universitatea Cluj: 33. Boşneag - 2. Buhuş (18. Unguruşan '78), 25. D. Munteanu, 13. Izvoranu, 20. Belosevici - 16. Delgado, 24. Balde (8. Reinaldo '46), 22. Boştină, 10. Acosta - 9. Cl. Niculescu, 11. Machado (27. Lemnaru '75). Antrenor: Marian Pană.

Cartonaşe galbene: Năstăsie '68, Chipciu '72, Martinovici '85 / Buhuş '28, Cl. Niculescu '37, Izvoranu '66, Acosta '75, Unguruşan '88

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Ionel Popa, Florin Păunescu (asistenţi) - Adrian Comănescu (rezervă).

Observatori: Constantin Zotta, Eduard Alexandru.

La partidă au asistat aproximativ 600 de spectatori.