FCSB a învins ACS Poli Timişoara, scor 3-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei României

FCSB a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa ACS Poli Timişoara şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

1 afișare

Harlem Gnohere, din penalty, în minutul 34, Cătălin Golofca, în minutul 56, şi Daniel Benzar, în minutul 90+3, au marcat golurile învingătorilor.

Gazdele au încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Andrei Artean, din minutul 81, pentru cumul de cartonaşe galbene.

ACS Poli: Straton - Creţu, Melinte, Cânu (Bocşan 30'), Ciucur - Vaşvari, Artean, Soljic - Munteanu (Doman 72'), Bîrnoi - Drăghici. Antrenor: Ionuţ Popa.

FCSB: Vlad - Pleaşcă, Larie, Jorge, Mihai - Nedelcu, Achim - Golofca (I. Stoica 85'), Benzar, William - Gnohere (D. Man 68'). Antrenor: Nicolae Dică.

FCSB este ultima echipă calificată în sferturile competiţiei, după CSM Poli Iaşi, CS Universitatea Craiova, FC Botoşani, Gaz Metan Mediaş, Dinamo Bucureşti, AFC Hermannstadt şi Astra Giurgiu.