Gaz Metan Mediaş - Unirea Alba Iulia, scor 5-0, în Liga I

Echipa Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), formaţia Unirea Alba Iulia, într-un meci contând pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I.

35 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş - Unirea Alba Iulia, scor 5-0, în Liga I

Gaz Metan Mediaş - Unirea Alba Iulia, scor 5-0, în Liga I (Imagine: Adi Piclisan/Mediafax Foto)

Golurile echipei Gaz Metan Mediaş au fost marcate de Eric, de două ori, în minutele 40 şi 64, Hoban '53, Akaki '71 şi Dudiţă '75.

1-0: în minutul 40 al meciului, Eric de Oliveira a pătruns în careul oaspeţilor şi a şutat de la 14 metri lateral stânga pe colţul scurt al portarului Rotaru care nu a putut respinge.

2-0: în minutul 53, Hoban a primit o pasa de la Eric de Oliveira, a intrat în careu şi a şutat pe lângă portarul oaspeţilor.

3-0: în minutul 64, Eric de Oliveira a reuşit dubla după ce l-a driblat pe portarul oaspeţilor şi a şutat în poarta goala.

4-0: în minutul 71, Eric de Oliveira a executat o lovitură liberă de pe partea dreapta, mingea fiind reluată cu capul în poartă de Akaki.

5-0, în minutul 75, Dudiţă a şutat puternic din careu, portarul Rotaru atingând mingea dar nereuşind să evite golul.

Gaz Metan Mediaş: 30. Buchta - 16. Zaharia, 13. Akaki, 3. Trtovaci, 22. Pârvulescu - 5. A. Munteanu, 6. Bozeşan (17. Dudiţă '67), 15. Hoban, 27. Eric - 77. Silvăşan (27. Cigan '77), 9. Liţu (19. Lazăr 59) . Antrenor: Cristian Pustai.

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 17. I. Bălan (18. Mureşan 61), 2. Poverlovici, 3. De Sousa, 23. Bucurică - 7. N. Stanciu, 11. Bruno Enzo (9. Himcinschi 74), 19. Fl. Dan, 5. Dâlbea, 14. C. Cristea (21. Stancu '79) - 33. Jovanovici. Antrenor: Blaz Sliskovici.

Cartonaşe galbene: Pârvulescu '43 / Dâlbea '18, Fl Dan '27, Bălan '32, Cristea

Arbitri: Cătălin Popa (central) - Zoltan Szekely, Istvan Miklos Nagy (asistenţi) - Teodora Albon (rezervă).

Observatori: Romeo Pascu, Corneliu Fecioru.

La meci au fost prezenţi circa 1.500 de spectatori.