Echipa Gloria Bistriţa s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Unirea Urziceni, în optimile competiţiei.

23 afișări
Imaginea articolului Gloria Bistriţa a învins Unirea Urziceni, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei României

Gloria Bistriţa a învins Unirea Urziceni, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei României (Imagine: Mediafax Foto)

Unicul gol al partidei a fost marcat de Bruno Moraes, în minutul 67. Moraes a înscris primul său gol pentru Gloria Bistriţa, reluând cu capul din centrul careului după o centrare de pe dreapta a lui Bãjenaru.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 14. Achim, 27. Szukala, 18. Frăsinescu, 5. Velcovici - 2. C. Petre, 15. Nalaţi (23. Mandea '79), 6. A. Mureşan, 30. Băjenaru (16. R. Mărginean '72) - 10. J. Moraes (21. Keita '61), 9. B. Moraes. Antrenor: Nicolae Manea.

Unirea Urziceni: 1. Bălgrădean - 18. Blay, 16. E. Nicu, 4. Mehmedovici (23. Filip '57), 8. Muşat - 6. Muzac, 30. Goge - 22. Semedo, 15. D. Todoran, 10. Art. Karamian - 11. Arm. Karamian (21. Fl. Matei '67). Antrenor: Octavian Grigore.

Cartonaşe galbene: J. Moraes '28 / Mehmedovici '34.

Arbitri: Augustus Constantin (central) - Zoltan Szekely, Petru Gaşpar (asistenţi) - Mihai Prodan (rezervă).

Observatori: Laszlo Sajtos, Attiyla Canyaro.

La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori.