Gloria Bistriţa - Politehnica Iaşi, scor 5-0, în Liga I

Echipa Gloria Bistriţa a învins, duminică, pe teren propriu, formaţia Politehnica Iaşi, scor 5-0 (3-0), într-un meci contând pentru etapa a XXXIII-a a Ligii I.

37 afișări
Imaginea articolului Gloria Bistriţa - Politehnica Iaşi, scor 5-0, în Liga I

Gloria Bistriţa - Politehnica Iaşi, scor 5-0, în Liga I (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Moraes '4, Mureşan '12, '71, Coroian '41 şi Băjenaru '90+2 (penalti).

În minutul 4, Băjenaru a centrat de pe partea dreaptă, iar Moraes a reluat cu capul de la şase metri, profitând de greşeala lui Negru, care nu a ieşit la ofsaid alături de fundaşii oaspeţilor.

Mureşan a majorat diferenţa pe tabela de marcaj în minutul 12, cu un şut pe jos, de la 18 de metri, după ce Băjenaru a pasat înapoi, de la marginea careului mare.

Cu patru minute înainte de pauză, Coroian a transformat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, lateral stânga: scor 3-0.

În minutul 71, Mureşan a mai înscris o dată, din careul mic, după un corner executat de Hora de pe partea stângă.

Scorul a devenit 5-0 în minutul 90+2, când Băjenaru a transformat un penalti.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 20. Homei, 4. Năstase, 3. Ciucă, 15. Latovlevici - 6. A. Mureşan - 24. Hora (23. Mandea '74), 30. Băjenaru, 2. C. Petre (11. Tavares '66) - 7. Coroian (17. Săceanu '58), 10. Moraes. Antrenor: Marius Şumudică.

Politehnica Iaşi: 1. Brăneţ - 30. Străuţ (22. Al. Buhuşi '52), 21. Mihajlov, 28. L. Munteanu, 20. Buta - 19. Bersnjak (9. Bâlbă '56), 23. Ad. Ilie - 11. Bujor (15. Tincu '50), 26. Negru, 14. Păun -99. V. Badea. Antrenor: Dumitru Dumitriu.

Cartonaşe galbene: Ciucă '68 / Păun '75.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Iulian Szekely, Costin Florescu (asistenţi) - Dan Monea (rezervă).

Observatori: Cornel Cacoveanu, George Ionescu.

La meci au asistat aproximativ 1.500 de spectatori, printre care şi cinci suporteri ai formaţiei oaspete.

Urmăreşte evoluţia echipei tale favorite, live pe telefonul tău mobil. Pentru mai multe detalii click aici.