Jurgen Klopp (51 de ani) riscă să fie suspendat după ultimul meci al lui Liverpool, scor 1-0 contra lui Everton, prin golul marcat de Divock Origi în minutul 90+6.

3336 afișări
Imaginea articolului Jurgen Klopp ar putea fi sancţionat după ultimul meci din Premier League. Pe cine a luat în braţe antrenorul celor de la Liverpool

Jurgen Klopp poate fi suspendat drastic după ultimul meci din Premier League

După ce echipa sa a marcat în prelungiri, antrenorul german nu şi-a putut stăpâni bucuria şi a intrat în teren, unde s-a îmbrăţişat cu portarul Alisson. Federaţia Engleză de Fotbal cataloghează gestul acestuia ca fiind nesportiv, astfel că tehnicianul cormoranilor riscă să ia loc în tribună în partida cu Burnley: ”Îmi cer scuze, nu am vrut să fiu lipsit de respect, însă nu m-am putut controla. Nu ştiu ce măsuri ia FA în astfel de situaţii, va trebui să aştept", a spus Klopp la finalul partidei de pe Anfield.

Jurgen Klopp este antrenorul celor de la Liverpool din 2015, timp în care a reuşit să ducă echipa în două finale pe plan european. Finala Europa League în sezonul 2015-2016, pierdută în faţa Sevillei, scor 3-1, respectiv în sezonul 2017-2018, cormoranii fiind învinşi de Real Madrid cu acelaşi scor.