Prima pagină » Sport » LIGA I: Dinamo a remizat, scor 1-1, cu echipa Corona Braşov

LIGA I: Dinamo a remizat, scor 1-1, cu echipa Corona Braşov

Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate, vineri, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu formaţia Corona Braşov, într-un meci contând pentru etapa a V-a a Ligii I.
LIGA I: Dinamo a remizat, scor 1-1, cu echipa Corona Braşov

Pentru Corona a marcat Munteanu ’44, în timp ce pentru Dinamo a înscris Elton ‘7.

0-1: Elton a deschis scorul cu un şut de la 20 de metri

1-1: Vlad Munteanu a marcat cu capul din opt metri, după un corner executat de Neacşa

Corona Braşov: Marc – Martac, R. Damian, Kanon, Arce – Chirciu (Forika ’88), Dâlbea, Vl. Munteanu, Neacşa – Olariu (Pastor ’86) – Ene (Stănescu ’65). Antrenor: Nicolae Manea

Dinamo: Bălgrădean – Fai (Boubacar ’46), Thicot, Grigore, Steliano Filip – Elton, Rus – Matei, Curtean (Pape Ndaw ’63), Rotariu – Balint (Lazăr ’74). Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Cartonaşe galbene: Olariu ’41, Kanon ’61, Marc ’90+3 / Thicot ’75

Meciul a fost arbitrat de Mariua Avram, ajutat de Valentin Avram şi Ciprian Danşa. Rezervă a fost Dan Dreve.

Observatori au fost Adrian Ionescu şi Stan Prodan.

La meci au asistat aproximativ 3.500 de spectatori, între care şi peste 350 de fani dinamovişti.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da