• Simona Halep a învins-o pe Jennifer Brady cu scorul de 6-2, 6-0.
  • Simona o va întâlni în final turneului pe Elena Rybakina.
  • Finala turneului de la Dubai se joacă sâmbătă, începând cu ora 11:00.
4084 afișări
Imaginea articolului Simona Halep este în finala turneului de la Dubai. Prima reacţie: Cred că am făcut cel mai bun joc de când am venit

Meciul Simona Halep – Jennifer Brady, din semifinalele turneului de la Dubai, a început

UPDATE Simona Halep, după semifinala turneului din Dubai: Cred că am făcut cel mai bun joc de când am venit

După ce a spulberat-o pe Jennifer Brady în semifinala turneului de la Dubai, Simona Halep a declarat că este foarte mulţumită de evoluţia sa.

Simona Halep a învins-o pe Jennifer Brady în semifinala turneului din Dubai cu scorul de 6-2, 6-0. Românca a spus că i-a plăcut meciul şi crede că a fost cel mai bun joc al ei de la sosirea în Dubai.

„Mi-a plăcut mult, a fost un meci frumos, cred că am făcut cel mai bun joc de când am venit aici şi îmi place să joc în Dubai, îmi dă încredere ca să revin mereu să dau ce am mai bun. Îmi place şi publicul, sunt oameni speciali aici şi spectatori speciali. Vă mulţumesc tuturor. Am luptat pentru fiecare minge, am crezut că am o şansă de a câştiga fiecare meci. Muncesc din greu şi asta fac mereu. În fiecare zi mi-am crescut nivelul şi mă bucur că pot juca din nou finala”, a declarat Simona Halep la finalul partidei cu Jennifer Brady.

Halep va juca finala sâmbătă, împotriva Elenei Rybakina, cea care a învins-o pe Petra Martic cu scorul de 7-6(5), 7-6(2).

UPDATE Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Dubai

Halep a început în forţă partida cu Jennifer Brady. Simona a reuşit un break la primul serviciu al jucătoarei americane. La scorul de 3-1 la game-uri, Halep a reuşit o altă minge de break. Campioana noastră a câştigat primul set după doar 36 de minute.

În setul secund, Halep nu i-a dat nicio şansă lui Brady. Românca a reuşit trei lovituri de break şi a câştigat partida după aproximativ 60 de minute.

Românca este cotată cu prima şansă, fiind principala favorită a turneului din Emiratele Arabe Unite.

Campioana noastră va juca finala sâmbătă, de la ora 11.00, împotriva Elenei Rybakina, cea care a învins-o pe Petra Martic cu scorul de 7-6(5), 7-6(2).

UPDATE Simona Halep a câştigat primul set al partidei cu Jennifer Brady din semifinala turneului din Dubai

Până acum, pe parcursul turneului, campioana noastră le-a învins pe Ons Jabeur, scor 1-6, 6-2, 7-6(7), şi pe Aryna Sabalenka, scor 3-6, 6-2, 6-2.

Ultima dată când Simona Halep a întâlnit-o pe Jennifer Brady a fost la Australian Open, atunci când românca s-a impus cu scorul de 7-6(5), 6-1.

Dacă va reuşi să o învingă pe Brady, campioana noastră va juca finala sâmbătă, împotriva Elenei Rybakina, cea care a învins-o pe Petra Martic cu scorul de 7-6(5), 7-6(2).