Prima pagină » Sport » Steaua s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României

Steaua s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României

Formaţia Steaua Bucureşti s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale Cupei României, după victoria, scor 2-0 (1-0), în deplasare, cu FCM Bacău, în 16-imile competiţiei.
Steaua s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României
23 sept. 2009, 22:28, Sport

Golurile echipei din Bulevardul Ghencea au fost marcate de Pantelis Kapetanos ‘8 şi 50.

În minutul 63, arbitrul Florin Ghimbăşan a dictat iniţial penalti pentru FCM Bacău după un fault făcut la marginea propriului careu de stelistul Petre Marin, dar după o consultare cu asistentul Vladimir Urzică a dictat o lovitură liberă de la 17 metri pentru gazde.

Steaua: Zapata – Baciu, Ghionea, Rada, P. Marin (Ochiroşii ’67) – Szekely (C. Tănase ’65), Bicfalvi, Ionescu (Onicaş ’79), Nicoliţă – Kapetanos, B. Stancu. Antrenor: Mihai Stoichiţă.

FCM Bacău: Ignătescu -Doboş (Dediu ’58), Kalai (Petrea ’54), Cîrlariu, Dobîrceanu – I. Radu, Spiridon, R. Cojocaru (Simao ’54), Boboc – Cîmpeanu, Vraciu. Antrenor Gheorghe Poenaru.

Cartonaşe galbene: Doboş ’33 / Bicfalvi ’32, P. Marin ’40, Ionescu ’74, Ochiroşii ’80.

Partida de la Bacău a fost arbitrată de o brigadă formată din Florin Ghimbăşan (central), Daniel Hulubei şi Vladimir Urzică (asistenţi), Georgian Ionescu (rezervă). Observatori la acest meci au fost delegaţi George Ionescu şi Hacic Garabet.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da