PROTESTUL în subteran continuă la Roşia Montană. Cei 22 de protestatari sunt supravegheaţi de salvatorii minieri
09:40, 12 Sept. 2013
Cei 22 de mineri blocaţi în galeria Cătălina-Monuleşti din Roşia Montană continuă protestul în subteran, în timp ce zeci de rude şi colegi ai acestora au stat, în noaptea de miercuri spre joi, la intrarea în mină, în semn de solidaritate cu protestatarii.