Mexic ar fi autorizat în 2007 un sistem american de supraveghere a comunicaţiilor
07:06, 11 Iul. 2013
Mexicul anchetează un raport conform căruia precedentul guvern ar fi autorizat Statelor Unite să instaleze pe teritoriul său un sistem de interceptare a apelurilor telefonice şi a comunicaţilor prin Internet, a declarat miercuri un purtător de cuvânt guvernamental, citat de AFP.