„Istanbul, nu eşti singur”: Zeci de bucureşteni şi-au exprimat în stradă solidaritatea cu protestatarii din Turcia – FOTO
15:40, 06 Iun. 2013
Câteva zeci de persoane s-au adunat joi în faţa Ambasadei Turciei din Capitală, pentru a-şi exprima solidaritatea cu protestatarii din Turcia, afişând mesaje precum "Nu cedaţi" şi "We are çapuling too", cu referire la sloganul manifestanţilor turci.