Ponta: Facem apel la preşedintele Băsescu să îl demită pe Emil Boc sau să îi ceară demisia
18:14, 25 Iun. 2010
Liderul PSD, Victor Ponta, a făcut, vineri, un apel la preşedintele Traian Băsescu să îl demită pe premierul Emil Boc sau să ceară demisia acestuia, considerând că actualul Guvern nu are şanse "nici de 0,01 la sută" să scoată România din criză.