Vlădescu despre cartonaşul galben de la Boc: Încă nu s-au dat premii la oprirea evaziunii
14:26, 23 Iul. 2010
Ministrul Finanţelor, Sebastian Vlădescu, a evitat să comenteze declaraţia premierului Emil Boc privind "cartonaşul galben" acordat pentru afirmaţiile despre cota unică, spunând însă că a pregătit legislaţia prin care se dau evazioniştilor astfel de cartonaşe, pentru care încă nu sunt date premii.