Clasamentul WTA: Trei jucătoare din România în Top 50
15:17, 12 Sept. 2011
Trei sportive din România, Irina-Camelia Begu (locul 38), Simona Halep (locul 42) şi Monica Niculescu (locul 47), sunt clasate în primele 50 de jucătoare din lume, în ierarhia WTA dată publicităţii luni, după finala femninină de la US Open.