Mii de oameni sunt izolaţi în Mallorca din cauza unui focar de Covid-19
03:07, 29 Iun. 2021
Autorităţile din Mallorca, Spania, izolează sute de liceeni în hoteluri, după sărbătoarea care a marcat sfârşitul anului şcolar. Bucuria s-a terminat, însă, repede, după izbucnirea unui focar de COVID-19. Numărul persoanelor infectate a depăşit 800 în diverse regiuni ale ţării. Zeci de adolescenţi testaţi pozitiv sunt încă pe insulă. LUIS BAENA MARCOS, avocat: ”Carantina este […]