Preşedintele Băsescu, la întâlnirea cu delegaţia FMI, CE şi BM: Partea română are probleme cu companiile energetice
17:50, 05 Feb. 2011
Preşedintele Traian Băsescu i-a primit, sâmbătă, la Cotroceni, pe membrii delegaţiei FMI, CE şi BM, cărora le-a spus că dacă noile companii energetice vor fi blocate mult timp în justiţie, este mai bine să fie luate decizii administrative decât să se aştepte.