• Fluier final. Croaţia se impune în finala mică a Campionatului Mondial din Qatar.
  • Modric şi compania înving leii din Atlas cu scorul 2-1, toate cele trei goluri fiind înscrise în prima repriză.
1350 afișări
Imaginea articolului Croaţia - Maroc 2-1. Naţionala lui Modric câştigă finala mică a Campionatului Mondial

Minutul 90+6 - Fluier final. Croaţia câştigă finala mică

Minutul 70 - Repriza a doua este mult mai echilibrată. Leii din Atlas au iniţiativa, dar fără ocazii clare de gol.

Minutul 46 - A început repriza a doua

Pauză - Arbitrul fluieră finalul primei reprize după ce s-au jucat două minute suplimentare. Croaţii conduc şi pleacă cu prima şansă spre bronzul mondial

MINUTUL 42  - GOOOL CROAŢIA

Orsic aduce Croaţia din nou în avantaj printr-o lovitură spectaculoasă

MINUTUL 18: Oportunitate pentru Croaţia

Kovacic loveşte mingea cu capul, dar portarul îi respinge lovitura.

MINUTUL 9 - GOOOL MAROC

Achraf Dari egalează imediat după o centrare din lovitură liberă.

MINUTUL  7 - GOOOL CROAŢIA

Mingea a fost băgată în poartă de Gvardiol după centrarea lui Perisic.

Minutul 1- A început Finala Mică

Meciul 63 din 64. Khalifa Stadium aşteaptă Croaţia şi Maroc pentru a decide cine termină pe locul trei şi cine termină pe patru la Cupa Mondială.

Cele două naţionale s-au întâlnit şi în grupe, rezultatul fiind o remiză albă.

Au fost anunţate formaţiile

Primul 11 al Croaţiei: D. Livakovic; J. Gvardiol, J. Sutalo, J. Stanisic; I. Perisic, M. Kovacic, L. Modric(C), L. Majer, M, Orsic; A. Kramaric, M. Livaja.

Primul 11 al Marocului: Bono; A. Hakimi, A. Dari, J. El Yamiq, Y Attiat-Allah; S. Amrabat, A. Sabiri, B. El Khannous; H. Ziyech(C), Y. En Nesyri, S. Boufal.

Arbitrul pentru meciul de astăz este Abdulrahman Al Jassim.

Croaţia şi Maroc se întâlnesc sâmbătă, de la ora 17:00, pe Khalifa International Stadium, în finala mică a Campionatului Mondial din Qatar.

Croaţia a fost învinsă în semifinală de Argentina, scor 0-3, iar Maroc a pierdut în faţa campioanei en-titre, scor 0-2.