Gloria Bistriţa - Rapid, scor 0-1, în Liga I

Formaţia Rapid a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Gloria Bistriţa, într-un meci contând pentru etapa a XXV-a a Ligii I, unicul gol fiind marcat de Ştefan Grigorie, în minutul 83.

551 afișări
Imaginea articolului Gloria Bistriţa - Rapid, scor 0-1, în Liga I

Gloria Bistriţa - Rapid, scor 0-1, în Liga I (Imagine: Dan Tautan/Mediafax Foto)

0-1: Grigorie a marcat cu capul după o centrare a lui Dică

Gloria: Dolha - Stancu, Kanon, Hlinca, Stroe - Enescu, Pouye - Radu, Bucur (Sighiartău '86), Chiţu - Antonache (Cubilla '82). Antrenor: Nicolae Manea

Rapid: Pecanha - Voicu, Oros, Abrudan, Vasile - Roman, Herea (Ioniţă II '81), Dică, Grigorie - Pancu (Ciolacu '86), Ioniţă (Martin '72). Antrenor: Marian Rada

Cartonaşe galbene: Pouye '60

Meciul a fost arbitrat de Teodor Crăciunescu, ajutat de Valentin Avram şi Ciprian Danşa. Rezervă a fost Teodora Albon.

Observatori au fost Sorin Boca şi Viorel Boiţ.

La meci au asistat aproximativ 3000 de spectatori, dintre care 200 de fani rapidişti.

Meciul a început cu o întârziere de zece minute, deoarece jucătorii rapidişti au protestat faţă de situaţia clubului. Jucătorii rapidişti au ieşit pe teren cu un banner pe care scria "FIFA-UEFA, LPF-FRF, We need help, ajutaţi-ne" şi au purtat tricouri pe care scria "Insolvenţă=Sclavie".