Prima pagină » Social » Regina Ana a fost externată. Starea sa de sănătate este bună

Regina Ana a fost externată. Starea sa de sănătate este bună

Regina Ana a fost externată din spitalul elveţian unde, săptămâna trecută, a fost internată după ce a fost diagnosticată cu o fractură la picior, starea sa de sănătate generală fiind bună, dar recuperarea este delicată.
Regina Ana a fost externată. Starea sa de sănătate este bună
Oana Ghita
13 mai 2013, 16:46, Social

Potrivit unor surse apropiate Casei Regale a României, citate de ştirileprotv.ro, Regina Ana ar fi alunecat pe iarbă, în curtea reşedinţei de la Versoix, iar medicii i-au pus piciorul in ghips.

Recuperarea este extrem de delicată, dată fiind vârsta de 90 de ani a reginei. În prezent, starea sa de sănătate este bună, au declarat aceleaşi surse.

Din acest motiv, anul acesta, a fost prima dată, din 1997, când Regele Mihai I nu a participat la festivităţile dedicate Zilei Regalităţii (10 mai). Suveranul României a rămas alături de regină, în Elveţia, el fiind reprezentat la evenimentele organizate cu prilejul Zilei Regalităţii, în Capitală, dar şi la Castelul Peleş, de principesa moştenitoare Margareta.

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da