Prima pagină » Social » Incendiu puternic într-un apartament din Constanţa: Două persoane şi-au pierdut viaţa

Incendiu puternic într-un apartament din Constanţa: Două persoane şi-au pierdut viaţa

Două persoane, mamă şi fiică, au murit, în noaptea de joi spre vineri, în urma unui incendiu izbucnit într-un apartament din Constanţa. Patru persoane au fost asistate medical la faţa locului, iar două au ajuns la spital, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Incendiu puternic într-un apartament din Constanţa: Două persoane şi-au pierdut viaţa
01 sept. 2017, 07:16, Social

Purtătorul de cuvânt al ISU ”Dobrogea”, Anca Chiriţă, a declarat că incendiul a izbucnit în noaptea de joi spre vineri, într-un apartament din Constanţa.

În urma acestuia, două persoane – mamă şi fiică – au murit.

Mai mulţi locatari s-au autoevacuat, iar de asistenţă medicală la faţa locului au avut nevoie patru persoane. La spital au fost transportate două persoane, între care un copilaş de 4-5 ani.

Purtătorul de cuvânt al ISU ”Dobrogea” a spus că incendiul a izbucnit la un apartament situat la primul etaj al unui bloc format din patru etaje.

Primele informaţii arătau că a avut loc un incendiu, urmat de explozie, însă Anca Chiriţă afirmă că explozia nu poate fi confirmată deocamdată, întrucât nu au fost afectate celelalte locuinţe ale blocului.

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da