Programul teatrelor bucureştene în perioada 11 - 17 mai - GALERIE FOTO

Programul principalelor instituţii de spectacole din Capitală în perioada 11 - 17 mai:

95 afișări
Imaginea articolului Programul teatrelor bucureştene în perioada 11 - 17 mai - GALERIE FOTO

"Jocul de-a adevărul" de Lia Bugnar, cu Marius Manole şi Dorina Chiriac (Imagine: metropolis.ro)

GALERIE FOTO

Teatrul Naţional "I.L. Caragiale"

Sala Mare:

marţi, ora 19.00 - "Molto, gran’ impressione" de Romulus Vulpescu;

joi, ora 19.00 - "Ultima oră" de Mihail Sebastian;

vineri, ora 19.00 - "Comedia norilor" după Aristofan;

sâmbătă ora 19.00 - "Comedia norilor";

duminică, ora 19.00 - "Comedia norilor".

Sala 99:

sâmbătă, ora 19.00 - "Cu uşile închise" de Jean Paul Sartre;

duminică, ora 11.00 – Teatrul Naţional pentru copii; ora 19.00 - "Cu uşile închise".

Sala Amfiteatru:

duminică, ora 19.00 - "Sinucigaşul" de Nikolai Erdman.

Sala Atelier:

duminică, ora 19.00 - "Camerista" după Hermann Broch.

Teatrul Odeon

luni, ora 19.00 - "Allegretto Albania" de Ştefan Capaliku, regia Cristian Dumitru;

marţi, ora 18.00 şi 21.00 - "Jocul de-a vacanţa (Opţiune 9)" după Mihail Sebastian;

miercuri, ora 19.00 - "Gaiţele" de Alexandru Kiriţescu, regia Alexandru Dabija;

joi, ora 19.00 - "Ionesco – cinci piese scurte", regia Vlad Russo şi Vlad Zografi;

vineri, ora 19.00 - "Marchizul de Sade" de Doug Wright, regia Beatrice Rancea;

sâmbătă, ora 19.00 - "Extrem" de William Mastrosimone, regia Sorin Militaru;

duminică, ora 19.00 - "Un tango mas" de Răzvan Mazilu, regia Alexandru Dabija.

Studioul internaţional UNESCO de teatru "André-Louis Perinetti"

luni, ora 21.00 - "Poezia visului" de Miriam Răducanu;

joi, ora 21.00 - "Cântăreaţa cheală" de Eugene Ionesco, regia Tania Filip;

sâmbătă, ora 21.00 - "Improvisneyland" (spectacol de improvizaţie).

Teatrul Mic

joi, ora 19.00 - "Hotelul dintre lumi";

vineri, ora 19.00 - "Cum gândeşte Amy";

sâmbătă, ora 19.00 - "Spionul balcanic";

duminică, ora 19.00 - "Colonia îngerilor".

Teatrul Foarte Mic

joi, ora 19.00 - "mady-baby.edu";

vineri, ora 19.00 - "Promised Land" ;

sâmbătă, ora 19.00 - "Nu-i nimic";

duminică, ora 20.30 - "Sado Maso Blues Bar".

Teatrul de Comedie

Sala Mare:

luni, ora 18.00 - "Nişte dintr-ăştia";

marţi, ora 18.00 - "Titanic vals";

miercuri, ora 18.00 - "Sunt un orb";

sâmbătă, ora 18.00 - "Casa Zoikăi";

duminică, ora 19.00 - "Avarul îndrăgostit".

Sala Studio:

duminică, ora 19.30 - "Fitness".

Teatrul Metropolis

luni, ora 19.00 - "Jocul de-a adevărul" de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar şi Dorina Chiriac.

Teatrul ACT

luni, ora 19.00 - "Oraşul" de Evgheni Griskovet, regia Cristi Juncu;

marţi, ora 19.00 - "American Buffalo" de David Mamet, regia Cristi Juncu;

miercuri, ora 19.00 - "The Shape of Things/ Forma lucrurilor" de Neil LaBute, regia Vlad Massaci;

uminică, ora 19.00 - "Amalia respiră adânc" de Alina Nelega Cadariu, regia Mariana Cămărăşan.

Teatrul LUNI de la Green Hours

luni, ora 20.00 - "G.O.D." de Marcel Top, după texte de Marius Bodochi;

marţi, ora 21.00 - "Concreţii" după Vladimir Sorokin, regia Alexandru Mihăescu;

miercuri, ora 20.00 - "Tricycle King Size" (seară de jazz – Belgia);

joi, ora 20.00 - Jan Ptaszyn Wroblewski Quartet (jazz-cafe şi Institutul Polonez din Bucureşti).

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici