Ministerul Turismului va demola aproximativ 100 de clădiri construite ilegal în staţiunile turistice
13:03, 03 Ian. 2012
MDRT va demola aproximativ 100 de clădiri construite ilegal în staţiunile turistice, cele mai multe dintre acestea fiind pe litoral, iar proprietarii vor fi obligaţi să suporte costul demolărilor, a declarat agenţiei MEDIAFAX Bogdan Oprea, purtătorul de cuvânt al instituţiei.