- Home
- Externe
- (13.10.2021, 18:38)
- Mihai Draghici
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Alertă teroristă în Suedia. O secţie de poliţie a fost evacuată
- O alertă teroristă a fost declanşată în orăşelul suedez Gävle.
- O secţie de poliţie a fost evacuată, iar echipele pirotehnice vor distruge un obiect suspect.
517 afișări

Alertă teroristă în Suedia. O secţie de poliţie a fost evacuată
O alertă de securitate a fost declanşată, miercuri după-amiază, în Suedia, după depistarea unui obiect suspect în curtea unei secţii de poliţie, afirmă oficiali din cadrul serviciilor de securitate.
Incidentul s-a produs într-o secţie de poliţie din orăşelul Gävle, situat la aproximativ 170 de kilometri nord de Stockholm, conform cotidianului Expressen.
Personalul secţiei de poliţie a fost evacuat, iar echipe pirotehnice vor distruge controlat obiectul suspect.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Cu ce ești mai bun decât inteligența artificială? Adrian Dragomir: „Din perspectiva mea, viitorul companiilor va fi fără angajați”
-
Record: o barcă de lemn, cu 271 de migranţi, a ajuns în Insulele Canare
-
Fidelis: subscrieri de 535 mil. lei şi 191 mil. euro din partea micilor investitori
-
Surse: India cere Canadei să retragă 41 de diplomaţi până la 10 octombrie
„Agenţii de poliţie verifică un obiect periculos într-o secţie de poliţie din Gävle. Echipele pirotehnice sunt la faţa locului şi se ocupă de gestionarea obiectului. A fost instituit un perimetru de securitate, iar traficul este afectat. Restricţiile vor fi suspendate după finalizarea incidentului", a transmis Poliţia locală.
Ulterior, autorităţile au anunţat că obiectul suspect a fost distrus controlat. "Obiectul a fost distrus, iar restricţiile au fost ridicate", a precizat Poliţia din Gävle, fără a oferi detalii.
Autorităţile suedeze urmează să stabilească cine a plasat obiectul suspect la secţia de poliţie şi din ce motiv.



Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe