- Home
- Externe
- IERUSALIM, (23.11.2015, 18:18)
- Raluca Manga
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Două femei au rănit cu foarfeca un bărbat la Ierusalim. Ele au fost "neutralizate" de tirurile unui poliţist - VIDEO
Poliţia israeliană a împuşcat mortal o adolescentă palestiniană şi a rănit grav o alta, cele două fiind suspectate că au înjughiat cu foarfeca în Ierusalim un bărbat palestinian din Cisiordania, rănindu-l uşor, informează site-ul agenţiei DPA.
1130 afișări

Două femei au rănit cu foarfeca un bărbat la Ierusalim. Ele au fost ucise de un poliţist
Poliţia israeliană a împuşcat mortal o adolescentă palestiniană şi a rănit grav o alta, cele două fiind suspectate că au înjughiat cu foarfeca în Ierusalim un bărbat palestinian din Cisiordania, rănindu-l uşor, informează site-ul agenţiei DPA.
Bărbatul, cu vârsta cuprinsă între 70 şi 80 de ani, a fost înjunghiat intrarea în piaţa Mahaneh Yehuda din Ierusalim. Acesta a suferit răni uşoare în partea superioară a corpului. Poliţia a spus iniţial că victima avea în jur de 20 de ani, însă ulterior a anunţat că persoana respectivă nu era înjunghiată, ci rănită la mână de un glonţ care a fost deviat şi care a fost tras aparent în momentul în care cele două adolescente au fost împuşcate.
ULTIMELE ȘTIRI
-
O elevă de 11 ani a supraviețuit masacrului din Texas, prefăcându-se că e moartă și acoperindu-se cu sângele unui prieten
-
Liderii Germaniei şi Franţei i-au cerut lui Putin să poarte „negocieri serioase” cu Zelenski
-
Finala Ligii Campionilor. Real Madrid şi Liverpool se înfruntă pentru a treia oară în ultimul act
-
Cod galben de ploi în Capitală. 29 de copaci căzuţi şi 19 maşini avariate în urma furtunii
Fiecare dintre cele două tinere avea câte o foarfecă în mână, a spus purtătorul de cuvânt al poliţiei Micky Rosenfeld. Potrivit acestuia, ele aveau vârste de aproximativ 14, respectiv 16 ani, şi proveneau din partea de est a Ierusalimului.
Ofiţerul de poliţie care le-a împuşcat le-a cerut să înceteze, a spus Rosenfeld, însă a deschis focul când a văzut că ele nu se opreau şi că în schimb se îndreptau către el.
O echipa specializată antibombă a fost chemată pentru a verifica dacă fetele purtau centuri explozive. Cinci persoane, printre care şi un cetăţean american, au murit joia trecută în oraşul israelian Tel-Aviv şi în Cisiordania, în confruntări între israelieni şi palestinieni.
De la 1 octombrie, în confruntările dintre palestinieni şi israelieni au murit peste 100 de persoane (86 de palestinieni şi 15 israelieni).
În ultimele zile, după atentatele teroriste din Paris, confruntările dintre cele două comunităţi religioase s-au diminuat.
"Cei care condamnă atacurile din Franţa trebuie să condamne şi atacurile din Israel. Este vorba despre aceleaşi acte teroriste, cei care nu le recunosc sunt orbi şi ipocriţi", a scris premierul israelian Benjamin Netanyahu pe pagina sa de Facebook.



Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO

CANCAN.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 21:55
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua a 94-a. 10.000 de soldaţi ruşi sunt în Lugansk. Trupele ucrainene bat în retragere. Armata rusă avansează rapid în est. Un deputat comunist rus îi cere lui Putin să pună capăt războiului din Ucraina / SUA vrea să ofere Ucrainei rachete cu rază mare de acţiune
-
astăzi, 21:53