- Home
- Externe
- (28.10.2020, 01:02)
- Marina Dinu
VIDEO Protestatarii din Roma, dispersaţi cu ajutorul tunurilor de apă
- Protestatarii din Roma au fost alungaţi cu tunuri de apă
- Italienii sunt nemulţumiţi de noile restricţii
- Italia a înregistrat peste 21.000 de cazuri noi de infectare doar marţi
Italienii au ieşit din nou să protesteze, din cauza măsurilor de restricţie impuse pe fondul numărului mare de infectări, din ultimele zile.
Protestatarii şi-au strigat nemulţumirile în centrul Romei, marţi seară.
Autorităţile au folosit, de data asta, tunuri de apă pentru a dispersa mulţimea. În imagini poţi vedea şi cum mai mulţi protestari par să arunce cu petarde către forţele de ordine.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Zelenski propune crearea unei armate europene în contextul incertitudinii sprijinului american
-
Mediul de afaceri cere stabilitate în întâlnirea cu preşedintele interimar Ilie Bolojan
-
Donald Trump a lăudat discursul lui JD Vance din Germania. Vicepreşedintele SUA a criticat anularea alegerilor prezidenţiale din România
Îţi reamintesc că restaurantele şi cafenelele din Italia au fost nevoite să îşi micşoreze programul de funcţionare, iar cinematografele şi sălile de sport s-au închis.
Guvernul italian a impus măsurile de restricţie pentru cel puţin o lună. Ţara a înregistrat peste 21.000 de mii de cazuri noi de coronavirus doar ieri.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 17:56
Europa ar putea trimite trupe în Ucraina pentru menţinerea păcii
-
astăzi, 17:52
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua 1088. Ucraina şi Germania vor deschide „Unity Hub” pentru refugiaţii ucraineni la Berlin / Zelenski propune înfiinţarea unei „armate a Europei" / Rusia anunţă că a preluat controlul asupra a două noi localităţi în regiunea Doneţk