- Home
- Life-Inedit
- (30.04.2018, 11:19)
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Anunţ TULBURĂTOR făcut de o legendă din Formula 1, după o vizită la reşedinţa lui Schumacher: "Familia lui vrea să ţină totul SECRET"
Soţia lui Michael Schumacher este foarte strictă şi a refuzat, de exemplu, ca Rubens Barichello, fostul coechipier de la Ferrari al lui Michael, să vină să-l vadă. "Mi-a spus că nu îi va face bine nici mie, nici lui", a spus brazilianul
11678 afișări

Anunţ TULBURĂTOR făcut de o legendă din Formula 1, după o vizită la reşedinţa lui Schumacher: "Familia lui vrea să ţină totul SECRET"
Potrivit Digi Sport, Luca Badoer, fost pilot la Ferrari, este unul dintre puţinii care îl vizitează regulat pe marele campion german. Acesta însă nu a dat detalii despre starea marelui campion, luându-şi angajamentul faţă de soţia acestuia, Corina, că va păstra o discreţie totală. "Îl vizitez pe Michael în mod regulat. Dar familia lui vrea să păstreze secret tot ce ţine de el", a spus Badoer, precizând că „nu mişcă nimic, fără acceptul Corinei „Corina permite accesul pentru foarte puţine persoane", a mai spus Badoer.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Adrian Năstase, despre șansele României de aderare la Schengen: „Contează să găsești o echipă care să fie favorabilă la negocieri și oameni compatibili cu tine”
-
Oraşul New York dă în judecată Hyundai şi Kia din cauza creşterii numărului de vehicule furate
-
Oficial american: Potenţialul producerii unui incident militar între SUA şi China este real
-
Efervescenţă turistică la Timişoara, Capitala Europeană a Culturii. De ce sunt atraşi turiştii
Schumacher, de şapte ori campion mondial în Formula 1, a suferit grave leziuni ale creierului, după un accident la schi, petrecut în Alpii Francezi, în decembrie 2013. Pilotul german a fost plasat în comă indusă medical, timp de şase luni, după care a fost mutat într-un centru de reabilitare, unde şi-ar fi recăpătat cunoştinţa, în iunie 2014.
Medicii au spus că fostul campion F1 al Ferrari şi McLaren ar fi murit, dacă nu ar fi purtat o cască de protecţie. În iunie 2014, Schumi, în vârstă de 47 de ani, a fost mutat în casa familiei sale din Elveţia, unde primeşte îngrijire non-stop.
Willi Weber, fostul manager al lui Schumacher, a criticat mereu familia pentru lipsa de comunicare. Potrivit acestuia, fanii merită să ştie „adevărul”. „Este foarte trist pentru fanii lui Schumacher să nu ştie nimic despre sănătatea lui. De ce să nu ştie?”
CITEŞTE CONTINUAREA ARTICOLULUI AICI













Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO

CANCAN.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 11:22
Bode, despre cazul fetei de 12 ani găsite moartă în canapea: Ancheta se desfăşoară în mai multe ţări
-
astăzi, 11:00
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua 104, anul 2. Rusia distruge barajul Kakhovka şi produce un dezastru ecologic / Armata ucraineană a doborât un avion Su-25 / Avioanele F-16 urmează să sosească în Ucraina