Prima pagină » Politic » Blaga: Nu trebuie să mai avem miniştri care să creadă că lumea a început cu ei

Blaga: Nu trebuie să mai avem miniştri care să creadă că lumea a început cu ei

Preşedintele PDL Vasile Blaga a declarat, sâmbătă, că partidul nu trebuie să mai aibă "miniştri care să creadă că lumea a început cu ei" şi care să nu răspundă partidului "la telefon".
Blaga: Nu trebuie să mai avem miniştri care să creadă că lumea a început cu ei

„Nu trebuie să mai avem miniştri care, din momentul în care au ajuns în scaun, să creadă că cu ei a început lumea şi să nu mai răspundă la telefon nici măcar partidului”, a declarat preşedintele PDL, la reuniunea Ligii Aleşilor Locali ai PDL.

Blaga a afirmat că, atunci când PDL era la guvernare, partidul avea secretari de stat de care el nu auzise, deşi era secretar general al PDL. 

 

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da