ASA Târgu Mureş - Concordia Chiajna, scor 2-0, în Liga I

Formaţia ASA Târgu Mureş a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a patra a Ligii I, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător şi gazdele au marcat cele două goluri într-un interval de un minut.

149 afișări
Imaginea articolului ASA Târgu Mureş - Concordia Chiajna, scor 2-0, în Liga I

Golurile au fost marcate de Bruno Martins '90 şi Amauri '90+1.

1-0: Bruno Martins înscrie cu un şut la colţul lung, din interiorul careului.

2-0: Amauri stabileşte scorul final cu un şut de la aproximativ şase metri.

Concordia Chiajna a rămas în inferioritate numerică în minutul 45+7, când Brlecic a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. În minutul 74, Mureşan de la ASA Târgu Mureş a primit al doilea cartonaş galben şi a fost de asemenea eliminat.

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu - Velayos, Balaur, Bejan, Spesi - Gorobsov (Amauri '70), Mureşan - Hora, Voiculeţ, Zicu (Martins '79) - Goga (Bumba '57). Antrenor: Adrian Falub

Concordia Chiajna: Matache - Alves, Maftei, Bagarici - Reljici (Serediuc '27), Roşu, Boldrin (Purece '86), Brlecici, Bucurică - Welington (Dodo '46), Pena. Antrenor: Marius Şumudică

Cartonaşe galbene: Goga '8, Mureşan '32, '74 / Brlecici '13, '45+7, Pena '85

Cartonaşe roşii: Mureşan '74 / Brlecici '45+7

Arbitri: Marcel Bîrsan (central) - Valentin Avram, Ciprian Danşa (asistenţi) - Paul Unimatan (rezervă)

Observatori: Zoltan Szekely, Cătălin Cursaru