Astra Giurgiu - FC Voluntari, scor 1-1, în Liga I

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, joi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii I, ambele goluri fiind marcate din penalti.

187 afișări
Imaginea articolului Astra Giurgiu - FC Voluntari, scor 1-1, în Liga I

Oaspeţii au deschis scorul prin Pancu, în minutul 30, din penalti, gazdele reuşind egalarea prin Alibec, în minutul 67, din penalti.

0-1: Pancu a transformat penaltiul acordat de arbitrul Horaţiu Feşnic în urma unui fault în careu comis de Queiros asupra lui Costea.

1-1: Alibec a transformat penaltiul acordat pentru un henţ în careu comis de Costea.

Astra Giurgiu: Lung Jr. - Queiros (Florea '46), Găman, Oros, Junior Morais - Enache, Boubacar, Teixeira (Dandea '83), Boldrin - Alibec, D. Niculae (Ioniţă II '68). Antrenor: Marius Şumudică.

FC Voluntari: Balauru - L. Rus, Spahija, Maftei (Novakovici '88), Briceag - S. Rădoi, Novac - Vîlceanu (Tchoutou '56), Goossens, M. Costea - Pancu (Al. Ioniţă '90+2). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Cartonaşe galbene: Queiros '29, Junior Morais '85 / Spahija '38, L. Rus '45+1, M. Costea '65, Pancu '66, Maftei '69.

Arbitri: Horaţiu Feşnic (central) - Vladimir Urzică, Iulian Radu (asistenţi) - Andrei Antonie (rezervă).

Observatori: Alexandru Deaconu, Eduard Alexandru.