Astra Ploieşti - FC Braşov, scor 3-0, în Liga I

Formaţia Astra Ploieşti a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I.

28 afișări
Imaginea articolului Astra Ploieşti - FC Braşov, scor 3-0, în Liga I

Astra Ploieşti - FC Braşov, scor 3-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Paulinho '24 (penalti), Takayuki '50 şi Fatai '90+4.

Paulinho a deschis scorul, în minutul 24, dintr-un penalti acordat după un fault în careu asupra lui Fatai.

Takayuki a mărit diferenţa, în minutul 50, cu un şut de la 25 de metri, în dreapta portarului echipei FC Braşov.

Fatai a stabilit scorul final al partidei, 3-0, în urma unui contraatac, la ultima fază de joc.

Astra Ploieşti: 82. Miron - 4. Mihalache, 3. Oprsal, 6. Goian, 16. Florea (2. Măţel '73) - 8. Seto Takayuki, 19. Ben Teekloh (14. Pătraşcu '67) - 18. Strătilă, 21. Fatai, 7. Paulinho (11. Tigoianu '46) - 23. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 21. Rusu, 4. Bălaşa, 12. Cr. Ionescu - 7. Chipciu, 10. Ilyeş, 18. Cristescu (16. Viveiros '59), 27. Năstăsie - 17. Dedu (9. Hadnagy '70), 22. Lamine (23. V. Badea '24). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Takayuki '50, Mihalache '77 / Bălaşa '73

Arbitri: Florin Marcu - Andrei Constantinescu, Petru Gaspar - Cătălin Pană

Observatori: Marian Salomir, Alexandru Popescu

Supervizor: Ion Neagu

La meci au asistat aproximativ 350 de spectatori.

Înainte de începerea partidei, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria poetului Adrian Păunescu, decedat vineri dimineaţă.