Astra Ploieşti - FC Vaslui, scor 1-0, în Liga I

Formaţia FC Vaslui a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa Astra Ploieşti, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I, în care unicul gol a fost marcat în minutul 87.

269 afișări
Imaginea articolului Astra Ploieşti - FC Vaslui, scor 1-0, în Liga I

Astra Ploieşti - FC Vaslui, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Ţigănaşu a înscris pentru Astra la doar trei minute după de a intrat pe teren, cu un şut de la aproximativ 25 de metri lateral dreapta, la care portarul Cerniauskas a scăpat mingea printre picioare.

Astra Ploieşti: Lung - Mihalache, Găman, De Souza, Junior Moraes - Takayuki, N'Doye - Strătilă (C. Matei '63), Băjenaru, Stan (Miranda '78) - Fatai (Ţigănaşu '85). Antrenor: Marius Şumudică

FC Vaslui: Cerniauskas - Milanov, Papp, Farkas, Milisavljevici - Gladstone (Zmeu '66), Pavlovici - Adailton, Wesley, Sânmărtean - Yero Bello (Neagu '77). Antrenor: Viorel Hizo

Cartonaşe galbene: Băjenaru '5, Ţigănaşu '89 / Yero Bello '6, Pavlovici '89

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Eduard Dumitrescu, Octavian Şovre - Dragoş Istrate.

Observatori: Constantin Ştefan, Romică Chihaia.

La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori.