Astra Ploieşti - Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în Liga I

Echipa Gaz Metan Mediaş a învins, duminică, în deplasare, formaţia Astra Ploieşti, scor 2-0 (1-0), într-un meci contând pentru etapa a III-a a Ligii I.

18 afișări
Imaginea articolului Astra Ploieşti - Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în Liga I

Astra Ploieşti - Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Eric de Oliveira '20 (penalti) şi '84.

În minutul 20, brazilianul a transformat un penalti obţinut tot de el, la un atac al portarului Ebede.

Eric de Oliveira a punctat a doua oară în minutul 84, când a primit mingea de la Hoban şi a şutat din careu, pe sub portarul Ebede.

Astra Ploieşti: 12. Ebede - 2. Măţel, 4. Mihalache, 5. Rohat, 17. Sandu - 18. Strătilă, 8. Seto (21. Fatai '65), 11. Bornosuzov, 23. Dinu - 10. Tudor (14. Popara '58), 19. Lukacs (15. Mihalcea '53). Antrenor: Mihai Stoichiţă.

Gaz Metan Mediaş: 12. Pleşca - 3. Trtovac, 19. Lazăr, 13. Khubutia, 25. Markovic - 21. Todea, 15. Hoban - 5. Muntean (16. R. Zaharia '63), 27. Eric de Oliveira (7. Kubala '85), 88. Pârvulescu - 2. Aganovic (9. Liţu '87). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Ebede '18, Dinu '33, Mihalache '68 / Trtovac '52, R. Zaharia '90+2.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Iulian Radu, Florin Stănescu (asistenţi) - Andrei Chivulete (rezervă).

Observatori: Hacic Garabet, Dan Petrescu.

La meci au asistat aproximativ 600 spectatori.