Campioana Oţelul Galaţi, învinsă de Concordia Chiajna, scor 0-1, în Liga I

Campioana României, Oţelul Galaţi, a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de formaţia Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a XIX-a a Ligii I, prima din anul 2012.

165 afișări
Imaginea articolului Campioana Oţelul Galaţi, învinsă de Concordia Chiajna, scor 0-1, în Liga I

Campioana Oţelul Galaţi, învinsă de Concordia Chiajna, scor 0-1, în Liga I (Imagine: Marius Cristescu/Mediafax Foto)

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 66, când Rocha a trimis un balon în faţa porţii, de unde Viorel Dinu a reluat în plasă.

Din minutul 90, Oţelul a rămas cu un jucător mai puţin în teren, Silviu Ilie fiind eliminat pentru un fault la Mihalcea.

Concordia Chiajna: Baruch - Adrian Popa II (Krumov '65), Mamele, Doru Bratu, Guilherme - Muzac, Filip, Vl. Munteanu - Viorel Dinu (Mihalcea '81) - Alex dos Santos (Adrian Popa '75), Adi Rocha. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Oţelul Galaţi: Grahovac - Râpă, Perendija, Sg. Costin, Silviu Ilie - Filip, I. Neagu (Stromajer '69), Giurgiu, Antal (Buş '81) - Pena, Iorga (Paraschiv '70). Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Muzac '23 / Giurgiu '17, Antal '48, S. Ilie '77, Perendija '88

Meciul a fost arbitrat de Augustus Constantin, ajutat de Eduard Dumitrescu şi Paul Dimancea.