CFR Cluj a învins FC Vaslui, scor 1-0, în Liga I

Formaţia CFR Cluj, campioana en-titre, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Vaslui, într-un meci contând pentru etapa a XXVIII-a a Ligii I.

37 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj a învins FC Vaslui, scor 1-0, în Liga I

CFR Cluj a învins FC Vaslui, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ricardo Cadu, din penalti, în minutul 28, lovitura de la 11 metri fiind acordată după un fault al lui Farkas asupra lui Bastos.

În minutul 89, FC Vaslui a rămas cu un jucător mai puţin în teren, după ce Lucian Sânmărtean a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

CFR Cluj: 32. Mincă - 55. Diogo, 20. Cadu, 24. Rada, 4. Panin - 28. Kone, 5. Sare, 18. Peralta, 11. Nicoară (85. Bud '80)- 16. Bastos (8. Kivuvu '73), 25. Buş (22. Hora '63). Antrenor: Alin Minteuan.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 3. Papp (19. Temwanjera '69), 28. Cânu, 26. Farkas, 17. Bălace - 18. Sânmărtean, 4. Genchev (23. Pavlovici '33), 80. Wesley, 8. Gheorghiu (11. Milislavljevici '57) - 10. Adailton, 25. Yero Bello. Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Buş '45, Bastos '56, Panin '61, Sare '81, Mincă '84, Kone '90+1 / Sânmărtean '75, '89

Cartonaş roşu: Sânmărtean '89

Arbitri: Robert Dumitru - Eduard Dumitrescu, Marius Nicoară - Lucian Rusandu;

Observatori: Gheorghe Moise, Romeo Pascu;

Supervizor: Vasile Avram.

La meci au asistat circa 4.000 de spectatori, între care şi circa 20 de fani vasluieni.