CFR Cluj învinsă de Concordia Chiajna, scor 2-4, în Liga I

Formaţia CFR Cluj, liderul clasamentului Ligii I, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (4-1), de echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XXVII-a, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător.

749 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj învinsă de Concordia Chiajna, scor 2-4, în Liga I

CFR Cluj învinsă de Concordia Chiajna, scor 2-4, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Golurile au fost marcate de Vranjes '15 şi Ronny '49 pentru CFR Cluj, respectiv Iordache '7, Krumov '32, Rocha '38 şi Dos Santos '43 pentru oaspeţi.

0-1: Iordache deschide scorul trimiţând în plasă o minge respinsă în faţă de portarul gazdelor, Beto;

1-1: Vranjes egalează cu o lovitură cu capul, după o lovitură liberă executată de Bastos;

1-2: Krumov îşi readuce echipa în avantaj, cu un şut la care mingea trece printre picioarele lui Beto;

1-3: Rocha înscrie cu un şut la colţul lung, din interiorul careului;

1-4: Dos Santos marchează al patrulea gol al echipei sale, cu o lovitură cu capul din aproximativ doi metri, după o centrare a lui Guilherme;

2-4: Ronny înscrie în poarta goală, după ce îl driblează pe Niţă.

În minutul 73, de la gazde a fost eliminat Muzac, după primirea celui de-al doilea cartonaş galben, în aceeaşi situaţie aflându-se şi Mureşan de la CFR Cluj, în minutul 77.

CFR Cluj: Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Nicoară (Hora '76) - Mureşan, Peralta (De Zerbi '46) - Sougou, Vranjes, Bastos (L. Ganea '46) - Ronny. Antrenor: Ioan Andone.

Concordia Chiajna: Niţă - Krumov, Mamele, Bratu, Guilherme - Muzac, Filip, Popa - Dos Santos (Dinu '52), Rocha (Iancu '76), Iordache (Vl. Munteanu '64). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Mureşan '11, '77, Bastos '61, Ronny '70, Maftei '80 / Dos Santos '17, Bratu '28, Muzac '45, '73, Rocha '76, Niţă '83, Munteanu '86.

Cartonaşe roşii: Mureşan '77 / Muzac '73.

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Eduard Dumitrescu, Florin Ungureanu (asistenţi).

În minutul 61, Robert Dumitru i-a acordat un cartonaş galben lui Bastos (CFR Cluj), aflat pe banca de rezerve.