CFR Cluj - Politehnica Iaşi, scor 1-1, în Liga I

Formaţia CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania formaţiei Poli Iaşi, în etapa a IX-a a Ligii I, ambele goluri fiind marcate din penalti.

17 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj - Politehnica Iaşi, scor 1-1, în Liga I

CFR Cluj - Politehnica Iaşi, scor 1-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Cadu '8 (penalti), pentru CFR Cluj, respectiv Bâlbă '74 (penalti).

În minutul 8, Cristian Munteanu l-a faultat în suprafaţa de pedeapsă pe Nei şi arbitrul Ovidiu Haţegan a dictat penalti, transformat de Cadu, care a şutat în dreapta portarului Brăneţ, plecat pe colţul opus.

În minutul 73, Hugo Alcantara a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu după un fault asupra lui Ionuţ Bâlbă. Arbitrul Ovidiu Haţegan a acordat penalti pentru oaspeţi, lovitura de pedeapsă fiind transformată de Bâlbă.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 15. Alcantara, 66. Edimar - 23. Mara (77. Deac '59), 8. Peralta (2. Didi '75), 31. Dani 19. Culio - 99. Nei, 9. L. Traore (7. Dubarbier '52). Antrenor: Antonio Conceicao.

Politehnica Iaşi: 1. Brăneţ - 77. Buta, 28. L. Munteanu, 23. Ad. Ilie, 5. Pecnik - 7. Bersnjak - 18. R. Miclea (9. Bâlbă '69), 8. Ignatov, 27. V. Negru (13. Cr. Bratu '67), 10. Constantin - 11. Bujor (16. Viveiros '89). Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Alcantara '11, '73, Cadu '80 / Munteanu '7, Pecnik '33

Cartonaş roşu: Alcantara '73

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Aurel Oniţă, Vladimir Urzică (asistrenţi) - Claudiu Ştefănuţi (rezervã).

Observatori: Stan Prodan, Mircea Dancu.

La partidă au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.