Corona Braşov - CFR Cluj, scor 2-2, în Liga I

Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate, vineri, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Corona Braşov, într-un meci contând pentru etapa a XXIII-a a Ligii I, după ce la pauză conducea cu scorul de 2-0, braşovenii evoluând în inferioritate numerică din minutul 61.

148 afișări
Imaginea articolului Corona Braşov - CFR Cluj, scor 2-2, în Liga I

Pentru CFR Cluj a marcat Negruţ '18, '21, iar pentru Corona au înscris Neacşa '60 şi Coman '85.

0-1: Maftei a centrat, Marc a respins din faţa lui Ogbu, iar mingea a ajuns la Negruţ, care a înscris de la circa zece metri

0-2: Negruţ a reuşit "dubla", cu un şut la vinclu după o centrare de la Ogbu

1-2: Neacşa a executat o lovitură liberă deviată de Maftei în proprie poartă

În minutul 38, Ricardo Cadu a ratat un penalti acordat după un fault al lui Munteanu asupra lui Gabionetta.

Din minutul 61, Corona a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Sergiu Buş a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu în urma unui fault asupra lui Piccolo

2-2: Coman a restabilit egalitatea, după ce a reluat în poartă, de la şase metri, centrarea lui Burlacu

Corona Braşov: T. Marc - Burlacu, Poverlovici, R. Damian, Munteanu - Fl. Pîrvu (Balint '81), Dâlbea, Miranda, Neacşa (Forika '87) - Coman (Mendizov '90+1), Buş. Antrenor: Ionel Gane

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Cadu, Piccolo, Rada - Monroy, Djokovici (Lopes '55) - Gabionetta (Păun '63), Batin, Negruţ (Tade '73) - Ogbu. Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: Dâlbea '25, Buş '30, '61, Munteanu '38, Poverlovici '63 / Piccolo '59, Batin '76

Cartonaş roşu: Buş '61

Meciul a fost arbitrat de Cătălin Popa, ajutat de Bogdan Velicu şi Daniel Ciocănea. rezervă a fost Romică Bîrdeş, iar asistenţi suplimentari au fost Ionuţ Coza şi Ovidiu Oprea.

Observatori au fost Dan Petrescu şi Ion Manu.