CS Turnu Severin - Concordia Chiajna, scor 0-1, în Liga I

Echipa Concordia Chiajna a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia CS Turnu Severin, într-un meci din etapa a III-a a Ligii I în care gazdele au evoluat în inferioritate numerică timp de o repriză şi au ratat o lovitură de pedeapsă.

251 afișări
Imaginea articolului CS Turnu Severin - Concordia Chiajna, scor 0-1, în Liga I

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Adrian Popa, în minutul 90+3, acesta transformând penaltiul dictat de arbitrul Paul Unimătan după faultul comis de Şteţca asupra lui Popovici.

În minutul 30, Olah (CS Turnu Severin) a ratat o lovitură de pedeapsă dictată de arbitrul Paul Unimătan pentru un henţ în careu comis de Sorin Paraschiv.

În minutul 44, Siviu Bălace a primit al doilea cartonaş galben pentru henţ şi a fost eliminat de arbitrul Paul Unimătan.

În debutul reprizei secunde, antrenorul formaţiei gazdă, Marian Bondrea, a fost trimis în tribună pentru proteste.

CS Turnu Severin: Şteţca - Mitici, Bălău, Dandea, Bălace - Buleică, Olah (Ninu '46), Golici (Zuluf '75), Zaharia - Moutinho - Thomas (Vancea '57). Antrenor: Marian Bondrea.

Concordia Chiajna: Lepmets - V. Creţu, Belica, Ghionea, Maxim - Ad. Popa, S. Paraschiv, Ispir (D. Stan '75), Purece (Popovici '37) - Serediuc (Rafael Rocha '56), Welington. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Bălace '8, '44, Moutinho '31, Mitici '42, Bălău '76, Şteţca '90+2 / Belica '16, Welington '24, Ad Popa '26, Maxim '29.

Cartonaş roşu: Bălace '44.

Arbitri: Paul Unimătan (central) - Bogdan Gheorghe, Daniel Mitruţi (asistenţi).

Observator: Viorel Ilinca.

CS Turnu Severin a înregistrat a treia înfrângere a sezonului în tot atâtea meciuri, rămânând fără puncte în clasament.