CS Universitatea Craiova a remizat cu Dinamo, scor 0-0, în Liga I

Formaţia CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Dinamo, în etapa a XXVII-a a Ligii I.

186 afișări
Imaginea articolului CS Universitatea Craiova a remizat cu Dinamo, scor 0-0, în Liga I

Meciul a fost întrerupt aproximativ trei minute în prima repriză, după ce o petardă a explodat lângă portarul formaţiei oaspete, Traian Marc. Petarda aruncată din peluză a explodat în minutul 4. Marc a părut iniţial să nu fie foarte afectat, dar apoi s-a prăbuşit pe gazon cu mâna la ureche. Portarul a primit îngrijiri, iar între timp fotbalistul echipei CS Universitatea Craiova, Pablo Brandan, le-a cerut suporterilor să nu mai arunce cu petarde. Jocul s-a reluat după scurt timp.

În minutul 39, Herghelegiu a trimis mingea în poarta apărată de Marc, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

Dinamo a jucat în inferioritate numerică din minutul 76, când Steliano Filip a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

CS U Craiova: Bălgrădean - Dumitraş, Acka, Izvoranu, Vătăjelu - Herghelegiu, Mateiu, Brandan, Tîrnăcop (Băluţă '79) - Bawab (Ivan '73), Rocha (Curelea '83). Antrenor: Sorin Cîrţu.

Dinamo Bucureşti: T. Marc - Bărboianu, A. Marc, Bunoza, Filip - Elhamed (M. Niculae '66), N. Grigore (Nedelceanu '78) - Gavrilă (Rotariu '66), M. Cristescu, V. Lazăr - Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican.

Cartonaşe galbene: Brandan '41, Izvoranu '59 / S. Filip '36, '76, N. Grigore '41.

Cartonaş roşu: Filip '76.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă cu Cristian Balaj la centru, ajutat la cele două linii de Miclos Istvan Nagy şi Vladimir Urzică. Arbitri adiţionali au fost Iulian Călin şi Marian Balaci, iar rezervă Gabriel Sabin Stroe.

Observatorii partidei au fost Nicolae Grigorescu şi Bogdan Niculae.