Prima pagină » Sport » Dinamo București a pierdut manșa tur a play-off-ului Ligii Campionilor la handbal masculin

Dinamo București a pierdut manșa tur a play-off-ului Ligii Campionilor la handbal masculin

Dinamo Bucureşti a cedat cu 32-31 în faţa echipei Sporting Lisabona, în deplasare, în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin. Rezultatul este însă promiţător înaintea manşei a doua, care va avea loc în România.
23 feb. 2019, 21:53, Sport

Reprezentanta României a pierdut în ultimele două secunde, după o revenire de senzaţie în finalul jocului. Partida retur dintre Dinamo Bucureşti şi Sporting Lisabona se va desfăşura joi, de la ora 20:00, în Sala din Ştefan cel Mare. Câştigătoarea acestei duble va înfrunta, cel mai probabil, Telekom Veszprem în optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Sporting Lisabona – Dinamo Bucureşti 32-31 (14-14)

Cudic, Gaspar, Skok – portari; Veitia Valdez 6, Araujo 5, Bjelanovic, Ruesga Pasarin 3, Carol Marzo, Solha, Rocha, Carneiro 1, Chiuffa 3, Reis, Ghionea 2, Nikcevic 11, Frade 1. Antrenor: Monteiro Fernandes Canela

Missaoui, Heidaridad, Grigoraş – portari; Descat 6, Bannour 6, Alouini 2, Savenco, Szasz 3, Negru 3, Şandru 3, Gavriloaia 1, Komogorov 3, Zulfic 3, Kuduz, Mousavi 1, Acatrinei

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da